Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

FK Sözlük Bu Ülkede Olunmaması Gerekilen Şeyler

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Vera
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
@Hazan Mevsimi, Benim ülkem kadar kadına ve çocuğa değer veren bir ülke daha görmedim. İstisnalar kaideyi bozmaz...
Kadın bizde annedir,
Cennet ayaklarının altına serilmiştir...
Onurumuzdur...
Ailemizin direği mihenk taşıdır...

İstisnalar kaideyi bozmaz...

@Qasem,buna istisna deyipte geçiştirmek bana mantıklı gelmiyor, her gün şiddet haberleri ile istismar haberleriyle yapılan zulümle karşımıza çıkan kadınlar ,çocuklar ve hayvanlar ama şiddet gören erkek haberine nadir rastlıyoruz sayın yönetici ?
Bu benim şahsi düşüncem katılır ve ya katılmazsınız o sizin bileceğiniz iş;)
Erkek olmanın da zor yanları vardır illaki yok değildir ,ama kadınlara da çocuklara da hayvanlara da özgürce yaşama hakkı tanınmıyor ,özgürlükleri kısıtlanıyor?

@Serzeniş, Emin misin?
Dünyada desen anlarım da bu ülke demişsin...
Dünyada kaç ülke gezdin?
Evet senin düşüncen olabilir ama çok ciddi bir vebal ve insanı töhmet altında bırakır.
İnsan olmak başlı başına zor, canlı olmak başlı başına zaten zor iş.

TV ler birer paradigma oluşturur, bu paradigma ya uygun 3-5 haber yapar ve günlerce medyada bunu dilendirirler, çoğu kurgudur. Eski bir editör ve haber muhabiri olarak bu u en iyi bilenlerdenim.
Sen şimdi bana diyorsun ki 83 milyon içinde bu ülkede kadına çocuğa hayvana yaşam hakkı yok öyle mi?

83 milyon içinde kaç kadına şiddete şahit oldun?
Kaç tane hayvana şiddette şahit oldun?
Kaç çocuğun yada kadının yaşam hakkının elinden alındığını gördün...

Ben sana şiddet göstereyim mi..
Diyarbakır batman ve Van sokaklarında senin bahsettiğin haberler gibi yüzlerce yalan uydurma haber yüzünden kürt gençleri pkk nin kucağına düştü.
O hendeklerde aslan gibi 900 küsür Türk genci, binlerce Kürt genci pkk ve onun küresel işbirlikçileri yüzünden can verdi...
Cinsiyet ayrımına gidelim mi olayda kaçı kadın kaçı erkek...

Afganistan gördüm, çeçenistanı gördüm, Suriyeyi gördüm.
İmamhatip mezunusun, şamil basayevi iyi tanırsın, Hattabıda..
Onlar sadece Çeçen komutanlar değil tarihe islami hareketin gençlerine kahraman olmuşlardı...
Hattab şunu demişti.
Dünya bizim davamızı anlayamaz. Nezaman ki onların gözleri önünde çocuklarına kızlarına eşlerine defalatca tecavüz edilirse, katl edilirlerse ozaman anlarlar..

Yemen'de insanlar açlıktan öldüğünde İhh ile beraber bende oradaydım... Ölenler çocuk yada kadınlar yada hayvanlar değildi sadece...

Suriyeyi gördüm, o savaşın meydanlarında Muhabirlik yaptım...

Hayat herkes için zor...
Ama ben ülkemi hiç bir yere değişmem...
Batıda kadın sömürülen bir objeden başka bişey değil...
Hiç batının haber ajansların baktın mı?
Öyle bizim gibi uydurma palavra haberleri yoktur. Bir haberi on farklı şekilde değiştirip vermezler.

Nerede nasıl bir hayatı yaşıyorsun bilemem ama hiç. Bir kadın çıkıp şu forumda benim yaşam hakkım elimden alındı diyemez bu ülkede...
Evet adaletsizlik çok...
Haksızlık çok...
Zulümde çok...
Ama bu cinsiyetçiliğe indirgenemez.
Senin şiddet uyguluyor dediğin erkek, bugün Kocan yarın çocuğun, çocuğun yarın başkasının kocası başkasının babası...
Eğer böyle bişey varsa demek ki biz çocuklarımıza merhamet veremiyoruz.
Benim ülkemde hem kadının hem erkeğin merhametsizi tonladır. Ama bu bu ülkede yaşanmayacak duruma kadar gelmemiştir.

Bu topraklarda düşünce kavgası yaşarız, birbirimizi kırar geçiririz, aynı düşünmeyiz ama aynı havayı solar aynı nefesi alır aynı bayrağın altında hayat süreriz. Biri düşünce düşenin ideolojisine, milliyetine, dinine, cinsiyetine bakmayız...
Düşenin yanında olmak bu topraklarda yaşayan herkesin gördüğü bir örf adet gelenek tir...

Kusura bakma ama bu ülke herkes için yaşanacak bir yerdir...
Ve bu cennet vatanı hiç bir yere değişmem. İş için başka ülkelere giderim. Çünkü ekonomik sebepler buna zorlar, gidersin anlaşılır. ama yaşamak için bu ülke gibisi yoktur... Ben bana yaşam hakkı tanımayan bir ülkede kalmam, bugün Suriye halkı neden Suriyeyi terk etti dönmüyor, çünkü rejim onlara yaşam hakkı tanımıyor...

Hayat herkes için zor, sadece kadın ve çocuklar için değil...

Umarım anlıyorsundur beni...

Kadına şiddet olayını tabiki etmem..
Zulmedene karşı sözümüz net..
Lakin perde arkasında şiddetin sebepleri hiç açıklanmadığı için olaylar hep tek taraflı lanse edilir..

Üstada katılıyorum tüm alanda cinsiyet ayrımı olmaksızın hatta hayvanlari da içine katarak şiddet hepsini kapsamaktadır..

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri