Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bir gün bir öğretmen tahtaya şöyle yazdı.

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
  • İstatistikte sabit
"Bir gün bir öğretmen tahtaya şöyle yazdı:

9x1 = 7
9x2 = 18
9x3 = 27
9x4 = 36
9x5 = 45
9x6 = 54
9x7 = 63
9x8 = 72
9x9 = 81
9x10 = 90

Yazmayı bitirip sınıfa döndüğünde bütün sınıf ilk sırada yapmış olduğu hata yüzünden kendisine gülmekteydi.
Herkesin sessiz olmasını bekledi, sonra da ekledi: "İlk işlemi bilerek ve özellikle hatalı yazdım. Sizin hatanız olmadan önce dünyanın size nasıl davranacağını göstermek için!

KİMSE dokuz kez doğru cevabı yazdığım için beni övmedi,
KİMSE beni tebrik etmedi ama HERKES yapmış olduğum tek HATA nedeniyle beni yargıladı ve bana güldü.

İşte ders bu:
İnsanlar yaptığınız yüzlerce doğru şeyi anlamaz, takdir etmez! Ama yaptığınız tek bir hata sebebiyle sizi yargılar.
Başarıları için insanlara değer vermeyi öğrenmeliyiz! Iskalamaktan çok isabet ettiren ve sonunda sadece BİR hatası ile yargılanan ve diğer DOKUZ doğrusu değerlendirilmeyen insanlar..."

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
İnsanlar çok garip değil mi?
Yaptığınız binlerce iyilik ve doğru davranışı, çıkarına dokunan tek bir hareketiyle çöpe atabiliyor.
Oysa ne insan ne hayat bu denli basit değil...
Çıkarları için sizi öteleyen insan için doğru şeyler yapmayı bırakın. Doğru söz davranış hala hareketi yapmanız gerektiği için yapın. Başkaları için değil, yapmanız gerektiği için yapın.

belizz010

FK Üyesi
Yaptığınız binlerce iyilik ve doğru davranışı, çıkarına dokunan tek bir hareketiyle çöpe atabiliyor.
Oysa ne insan ne hayat bu denli basit değil...
Çıkarları için sizi öteleyen insan için doğru şeyler yapmayı bırakın. Doğru söz davranış hala hareketi yapmanız gerektiği için yapın. Başkaları için değil, yapmanız gerektiği için yapın.
Kesinlikle, başkalarını mutlu edelim derken, kendimiz mutsuz oluyoruz.

interceptor

FK Onursal Üye
Burç
Boğa
JkcUDD
Hala insanların iyi olduğunu düşünen varsa saftır, mesela ben çok iyiyim bana inanabilirsiniz :D ama iyilikten öte insanlar bencildir,kendi başlarına gelene kadar herşey önemsizdir.bir doktoru döverler iyi olmuş der,ama başına bişi gelse ilk gideceği kişi doktordur ve koridorlarda yardım edin diye bağırır ve öncelik bekler çünkü ondan daha değerli bişi yoktur.insan,bencildir artık kendinizi kandırmayın..

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@interceptor, sana yürekten katılıyorum değerli muhterem emin ol o kadar bıktım ki bu konu da sanmıyorum iyilik denen şeyin kaldığına ve iyi insana sözüm meclisten dışarı olarak ondan yalnızlık en büyük krallık...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar