Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

FK Sözlük Bir erkeğin bir kadını kıskanması çok aşağılayıcı.

asminya

FK Üyesi
kıskanmak ve devamında kısıtlamak, tam bir karakter örselemesi bana göre.

ilişki bazında ise hiç olmasın diyemem lakin, dozunu iyi ayarlamak gerekir. özgüveni tam birinin de sevgilisini abartılı bir şekilde kıskanacağını düşünmüyorum. onun yerine, ilişkinin geleceği açısından sevgilisinin güven yanlarını beslese iyi olur.
vesselam kıskanmayan sevgili istiyoruz, lütfent111

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Hayvanlar bile kıskanıyor :D kıskançlığı ben koruma içgüdüsü olarak algılıyorum bazen... şu hastalık derecesinde olanlar derken bunun bir derecesi varsa söyleyin derecesi kaç ? Dereceli kıskançlık yok... toplum halinde eşinle yürürsün bir mağaza vitrini veya bir bakkal çakkal girişin olur.. ya en basiti .. neslihan bekle çakmak alıcam 5 7 adımlık yer.. bekar erkekler doğal olarak günümüzde ayırt edemez bazı şeyleri örnegi çok .. benim karıma benim yanımda oğluna kız arayan ana denk geldi siz ne diyorsunuz 1 reyon adımlık ilerdeyken yanında degildim yani herneyse.. şimdi bu gençler merhaba diye geliyor ben ordan görünce içgüdüsellik zaten varda direk neslihan diyip yanına gidiyorum.. şimdi bu kıskançlıgın korumacası oluyor... birde erkeklerle muhabbetlerde samimiyetin dozunun ortamda biraz ılımlaşması var.. o nasıl oluyor oda şöyle... şimdi 3 4 kişisin erkek kız erkek eşin yani.. 3 4 kişilik sohbet erkek kadın ikilisi arasına iniyor kişiler arasında.. diğer iki kişi yokmuş gibi konuya hakim degilmiş gibi kocası varken karısıyla konuşmak karısı varken kocasıyla konuşmak gibi.. burdada bir hey yoo kendine gel bakışı oluyor... derece koydugunuz kıskançlık değil o kişisel bozukluk psikoloji yani.. normal erkek karısını kıskanır ama bunun bir ortamı var.. kıskanmak karının yani kadınının yaptıgı bir davranışla haraketle olmuyor.. karşısındaki karşı cins üzere kıskanıyorsun.. sen istediğin kadar kadınına güven olay karın hanımın veya kız arkadaşın değil.. karşısındaki şahıs.. bunun örnekleri günümüzde çok saplantılı görüşme istegi.. neyse herkes bu yaşına kadar belli bir fikirde sabitlenmiştir zaten değişmez o. . Ama doğaldır..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kalpin, Kıskanma ile koruma içgüdüsünü karıştırıyorsun.
Erkeğinde kadınına kıskanç olanı çekilmez.
Düşünsene her konuştuğunu her yazışmanı her hareketini bilmek istemesi,
Uçan kuşa bile selam vermen kavga sebebi.
Hiç bir özelin yok...
Bu ruh hastalığı bence :)
Bunu kadınlar daha çok yapar. Cidden nefret ettiriyorlar bazen.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
@Qasem, Yapıyor :D neyse yorumumu okur falan.. haha abi aslında erkeklerde cidden içgüdüsel yada ben kıskançlığın adını öyle koymuşum.. diyorum ya bu yaşa kadar herkes bir fikir edinip o şekilde davranıyor bende onlardan biriyim işte..

Hatra

FK Yazar
FK Üyesi
Her şeyin bir derecesi yani dengesi vardır Kalpin. Bunu kendin belirlersin. Kıskançlık duygun, mantıklı ve doğru davranmana engel olacak raddeye geliyorsa işte bu ölçüsüzdür.

Eşini olası tehditlerden koruma iç güdüsü başka bir şey. Bunun kadını erkeği de yok zaten. Bir anne-babanın evladını koruma iç güdüsüne benzer bir durum.

Burada bahsi geçen, kıskançlığın kontrolden çıkmış hali. “Kıskandım, o yüzden dövdüm. Kıskandım o yüzden çalışmasına izin vermedim. Kıskandım, o yüzden öldürdüm.” diyerek kıskançlığın arkasına sığınıp zorbalık yapan zihniyet sahipleriyle aynı havayı teneffüs ediyoruz... Mesele tam olarak bu. Çok seviyorum, gitmesin diye bir kuşun kanatlarını kırmak gibi...

Ne demiş Özdemir Asaf, “ Sende gördüğümü görecekler diye ödüm kopuyor...” Seven kıskanır evet; ama sevdiğini kendisinden bile koruyamayan seven değil düpedüz paranoyak psikopattır.

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Burada bahsi geçen, kıskançlığın kontrolden çıkmış hali. “Kıskandım, o yüzden dövdüm. Kıskandım o yüzden çalışmasına izin vermedim. Kıskandım, o yüzden öldürdüm.” diyerek kıskançlığın arkasına sığınıp zorbalık yapan zihniyet sahipleriyle aynı havayı teneffüs ediyoruz... Mesele tam olarak bu. Çok seviyorum, gitmesin diye bir kuşun kanatlarını kırmak gibi...
Evet tam olarak bu izah uydu bence... işte ifade etme farklılığı katılıyorum buraya..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar