Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma Başörtüsü Mücadelesinin sonu bu mu olmalıydı?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bu ülkede baş örtülüler okusun diye yıllarca mücadele verildi. Kamuda çalışabilsinler, asker polis olabilsinler diye nice bedeller ödendi. Herkes inancını istediği gibi her alanda yaşasın diye bu ülkede gecemizi gündüzümüze kattık peki sonuç?

Adanada Furkan vakfı üyelerine karşı kullanılan orantısız güç, ve insanlık dışı işkence görüntüleri bir yana başı örtülü bir polisin başörtülü bir. Bayana hınç, kin nefret ile saldırması size neyi gösterdi?
Tüm mücadele bunun içinmiydi?
AKP nin 15 temmuzda kadın yaşlı demeden 15 temmuzda kin ve öfke ile katliam işleyen Fetö yapılanmasında farkı kaldı mı?

Siz. Ne düşünüyorsunuz?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Liyakat değil, mülakat ;Başka bir deyişle kendisine koşulsuz itaat eden, sorgulamayan insanların iş başına, göreve getirilmesinin sonucunu yaşıyoruz. Ellerinden gelse katletmekten bile geri durmayacak merhametsizlik örnekleri izledik videolarda.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
Şahsen tabloya kahroldum...

Furkan vakfı özellikle sürmüş olabilir en büyük hataları bu odak noktası hedef göstermek...

Ama tabloya görüntüye bakınca 28 Şubat mücadelemizin kemikleri sızladı !....

Ortada hata yapıldı diye polislerin gavuru vurur gibi vurmaları affedilemez !...

Sol kesim ve diğer şer odaklarına büyük malzeme çıktı artık her fırsat ta kullanacaklar...

Ben iktidar olarak bakmıyorum...

Diğerleri olsa farklı mı olacak ti bu konu da sormak lazım !....

Ortada tek hakikat var Yüreğimiz yandı Davamız yara aldi!...

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, onuda diğerine de savunmuyorum zaten Değerli Üstadım ben davama bakarım benim davamda siyaset denen yalan mecrası yoktur.
Chp gelse ne farkı var dediğin zaman 90 yıllık tarih en güzel cevaptır bence ki bundan sonra gelse öyle bir intikam ile doldular ki şu an 90 yıldan daha şedit olacaklar bekle gör bence..

Yoksa ben gitmesin demiyorum iktidar felan...
Bu saatten sonra çok bisi kaybetmezler..
Sadece ülkeyi terketmek zorunda kalır o kadar yaşatmazlar..

Yine biz çekecez acısını halk olarak farkeden bisi olmayacak...

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Kin,nefret Düşmansı söylemlerin çıkaracağı sonuç Elbetdeki varacağı yere yol alır,
Baskı ve şiddete maruz bırakılan,Meclis kapısında Bu deyusu Dışarı atın denilen Milletvekili kavakçı Amerikan kapılarına geri dönerken Örtüsünü gösteriyordu,
Üniversite kapılarında içeri alınmayanlar ikna odalarında örtüsü açılanlar ağlıyarak çıkarken,joplanarak yerlerde sürüklenirken,hamile örtülü bebeğini kaybederken örtüsüne canını koyanlar bugünlere feda edilmek icin değildi?

O zaman ki Aşk ve sevdanın o kadar zulmü revan görenlerin mücadelesi Rabbine olan teslimiyetleri nın nişanesidi.

İçleri boşaltılmış değerlerin sembolik göstermelikleri bez parcasindan baska bi degerleri kalmadığını bir emir ile değerlere vurulan prangalarda gördük.

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD
@Qasem, Üstad sen beni yanlış anladin ben övgüden söylemedim ki :)

Kendisine sol sağ herkes düşman farkında isen...:)

Buna herkes dahil anladin sen :)

Siyasî tarihte verdiğin örnekler solda sıfır kalır adını yazdırdı kabul et sende etmesen de :)

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar