Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Ekonomi Haber Bakan’ın kardeşi 1 gün önceden Merkez Bankası’nın kararını açıklarsa…

Meva

Haber Editörü
🇵🇸Kendi Dünyasında🇵🇸
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşi Seydullah Nebati, Merkez Bankası’nın faizi düşüreceğini 1 gün önceden açıkladı.​

Screenshot_20211215_233207.jpg

İktidarda kilit görevlerde bulunan kişilerin şirketlerinde yöneticilik yapanlar akrabalık forsu ile açıklamalarda bulunmaya devam ediyorlar. Bu açıklamaları da ekonomi de nasıl bir etki yapacağını hiç düşünmeden veya umursamadan yapabiliyorlar. Bir bakanın kardeşinin daha yapılmamış bir toplantının sonucunu 1 gün önceden açıklaması veya yorumda bulunmasının etik ve ahlaki olmadığı ve yıkıcı sonuçları olduğu bir çok örnekle sabitken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin kardeşi Seydullah Nebati, "Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası'nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır" yorumunda bulundu.

B&G Yönetim Kurulu Başkanı Seydullah Nebati yeni ekonomi modeli ve faiz ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bloomberg HT'den Burak Karagöz'e konuşan Seydullah Nebati, Merkez Bankası'nın yarınki toplantıyı pas geçmesi gerektiğini, bununla birlikte kanaatinin bir puanlık indirim olduğunu söyledi.

“Küçük bir aralığımız kaldı demişti. Zaten enflasyonun altında bir reel faizle ilerliyoruz. Kaldı ki piyasada faizler inmedi. Sadece kısa vadeli faizler indi. Diyecek fazla bir şey bulamıyorum. Biz de yeni yeni tanıyoruz, anlıyoruz. Ben hükümete güveniyorum. Ellerinde bu kadar veri seti varken, Türkiye'nin bütün kurumlarından bilgi alırken ben hatalı bir program izleyeceklerine inanmıyorum. Ama anladığım kadarıyla kısa vadede zor olacak. Her zaman iyimser olmak zorundayız.”

Kaynak : Haksöz Haber

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Liyakat önemli.
Bu hülikümetin ilk icraatları ve atamaları liyakat ileydi. İstanbul ekibi nezaman Ankaraya geldi, kokuşmuş bürokrasiye angaje oldular ozaman bozulma çözülme başladı ve liyakat yerini sadakate bıraktı.
İşler sadakat ile değil, liyakat ile görülür.
Ülkeye yazık ediyorsunuz başkan...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar