Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Biliyor musun? Az Bilinen Ama Çok Kullanışlı E-Devlet Özellikleri‼️

AsyA

Öylesine...
Forum Kalemi
Az Bilinen Ama Çok Kullanışlı E-Devlet Özellikleri‼️⤵️

20240831_183835.jpg

1-) Çalışma Hayatım
Ne zaman emekli olurum, toplamda kaç gündür sigortalı çalışıyorum? Gibi iş hayatına dair her türlü sorunuzun cevabını E-Devlet arama ekranına çalışma hayatım yazarak öğrenebilirsiniz.

20240831_183933.jpg

2-) Miras Sorgulama

E-devlete girip "veraset ilamı sorgulama" yazarsanız size miras kalıp kalmadığını öğrenebilirsiniz. Kim bilir belki de adını bile bilmediğiniz zengin bir akrabanızdan yüklü miktarda miras kalmıştır. Kontrol etmekte fayda var :)

3-) TRT Arşiv

TRT Genel Müdürlüğü'nden herhangi bir yıla ait programın görüntülerini talep edebilirsiniz. E-Devlete “Arşiv Talep İşlemleri" yazarak ulaşabilirsiniz. Gerçekten güzel bir özellik.

20240831_184036.jpg

4-) Mobil Hat Sorgulama

Sizin haberiniz olmadan dolandırıcılar adınıza mobil hat açmış olabilirler mi? Belki de bu hat ile yasa dışı işlemlere karıştılar..

Merak etmeyin E-Devlet üzerinden "Mobil hat sorgulama” özelliği ile adınıza açılan hat olup olmadığını öğrenebilirsiniz..

5-) Soy Ağacı

En bilinen E-Devlet özelliklerinden birisi şüphesiz ki Soy Ağacı. Kökeninizin nereden geldiğini merak ediyorsanız bu uygulamayı kullanabilirsiniz.

6-) Birikmiş Para Sorgulama
E-Devlette birikmiş veya unutulmuş paranız olabileceğini biliyor musunuz? Arama çubuğuna "Takasbank" yazarak birikmiş paranız olup olmadığını sorgulayabilirsiniz.

7-) E-devlet'in en çok kullanılan hizmetlerinden biri olan "Mahkeme Dava Dosyası Sorgulama" Adalet Bakanlığı tarafından sunulan bir diğer hizmet. Bu servis ile adınıza açılmış bir davanın olup olmadığını öğrenebiliyorsunuz.

E devlete arada giriş yaparım,yeni uygulamalarda mail geliyor .
Takasbankı merak ettim, 🫢

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri