Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

FK Haberler AYM'nin kapatılmasını öncelikli hedef ilan etti

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry

Devlet Bahçeli, HDP ve AYM'nin kapatılmasını öncelikli hedef ilan etti​

MHP lideri Devlet Bahçeli HDP'nin "derhal" kapatılması yönündeki siyasetine Anayasa Mahkemesi'ni de ekleyerek AK Parti ve geniş toplum kesimleri üzerindeki baskı ve ablukaları iyiden iyiye arttırıyor.​

HAKSÖZ HABER

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu kez Anayasa Mahkemesi tarafından tayin edilen raportörün HDP dosyasındaki kimi usul eksikleri gerekçesiyle Yargıtay'a iade edilmesini terör ve bölücülükle ilişkilendiren açıklamalarla kamuoyunun karşısına çıktı. MHP Genel Başkanı Bahçeli AYM'nin iade gerekçesini "milli vicdanda hükümsüz" ilan ederken Yargıtay Başsavcılığı'na da "süreci kesinlikle uzatmadan" HDP için yeni bir kapatma davası açması yönünde çağrıda bulundu. Evet, "bağımsız yargı" güzellemeleri yarıştırılan ülkemizin manzarası umumiyesi maalesef hep böyle işliyor.

Devlet Bahçeli’nin söz konusu açıklaması:
"Anayasa Mahkemesi'nce görevlendirilen bir röportörün kısa süre içinde ekler hariç 608 sayfadan oluşan ve 687 faili bulunan dava dosyasının ana muhtevasını nasıl ve hangi ahlaki, fikri ve hukuki müktesebatla incelediği muhakkak tartışılarak üzerinde durulması gereken bir muammadır. Anlaşılan odur ki, Türkiye'nin terör ve bölücülükle mücadelesine Anayasa Mahkemesi duyarsız, ilgisiz ve açık ara mesafelidir. Bahsi ileri sürülen eksikler veya usulü etkileyen açmazlar şühedaya nasıl anlatılacak, milli beka ve milli güvenlik mülahazalarıyla nasıl bağdaşacaktır? Anayasa Mahkemesi hukukun üstünlüğünden mi yanadır, yoksa bölücülüğün mü şakşakçısıdır? Dağda elde edilen başarıların TBMM'de kaybına tahammülümüz asla olamayacaktır. HDP'nin kapatılması kadar Anayasa Mahkemesi'nin de kapanması artık ertelenemez bir hedef olmalıdır. Nitekim Anayasa Mahkemesi'nin iade kararı milli vicdanda hükümsüzdür, Türkiye'nin var oluş haklarına sadece usul açısından değil, esastan da ileri düzeyde zarar vermiştir.
Hiçbir usul kaidesi bu gerçeği değiştiremeyecektir. Anayasa Mahkemesi'nin, hazırlanan iddianameyi kabul ve tasdik etmesi için dosya içinde silahlı ve bombalı teröristleri görmesi mi lazımdır? Beklentimiz, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'nın, iddianameyi yeni baştan düzenleyip tekraren HDP'yi kapatma davasını açmasıdır. Süreç kesinlikle uzamamalı, yeni bir hukuk cinayetine fırsat verilmemelidir. Milliyetçi Hareket Partisi gelişmeleri yakından takip edecek, hukuk kılıfı altına saklanmak isteyen, iç ve dış işgal cephesi marifetiyle korumaya alınan bölücülerle, teröristlerle, damgalı hainlerle sonuna kadar mücadele edecektir. Bu mücadele esasen bir hukuk, bir adalet, bir tarih, bir millet hakkının savunma onurudur.”

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Ve sonra Yargı bağımsızdır naraları atıp duruyorsunuz.
AKP ile el ele vererek ülkenin içine ettiniz. Ne hukuk kaldı ne Adalet...
Burakında herkes işini yapsın sayın bahçeli...

Millet vatan naraları atmakla olmuyor bu işler...

Meva

Haber Editörü
Kendi Dünyasında
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
Ve sonra Yargı bağımsızdır naraları atıp duruyorsunuz.
AKP ile el ele vererek ülkenin içine ettiniz. Ne hukuk kaldı ne Adalet...
Burakında herkes işini yapsın sayın bahçeli...

Millet vatan naraları atmakla olmuyor bu işler...

Ya tamam Devlet Bahçeli'nin dediği yanlış ama el ele vererek ülkenin içine ettiniz demen doğru değil bunu kabul etmiyorum

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Meva, ülkenin içinde bulunduğu durum sadece iktidarın yada ittifakın değil iktidarı ve muhalefetiyle bir bütünün suçu...
Gerçekten el ele vererek tarumar ettiler.
İşsizlik had safhada...
Fabrikalar motor durdurmuş...
Yasaklar cabası...
Ekonomi ve istikrarsızlık zaten kabus gibi...
Biri savunur diğeri kapatmaya çalışır, başka meselamiz kalmamış gibi iktidarı ile muhalefeti ile HDP yi konuşuyoruz.
Hukuğun içine etmediklermi gerçekten?
MHP katil bir mafya liderini bırakmak için Hukuğun tüm normlarını çiğnedi, yargıyı mahkum etti...
Fetö yargılamalarında neredeyse tüm muhalif kimlikler susturuldu, suçsuzlar içeriye, para babaları, suçlular Fetö finansörleri dışarıya bırakıldı....

Ve ülke batıyor....
Gerçekten batıyor...
Bunuda el ele vererek milletle dalga geçerek yapıyorlar.

Bugün haberlere bakıyorum esnafa müjde haberi yarışları var yandaş medyada...
Yahu insaf insaf esnafın ümüğünü kuruttunuz, ne işyeri kapanmaları gördüm. Millet kirasını bulamıyor Buda beraberinde işsizliği getiriyor...

Tüm bunları beraber yapmıyorlar mı?
Ne dik durabilen bir muhalefet var, zaten yalan iftira ve karalama üretmekten proje geliştirmeyen bir muhalefetle başbaşayız, hükümetin ve ortaklarının da bundan aşağı kalır yanı yok.
Vatan millet söylemleri ile gerçek gündemden saptırılıyoruz ben böyle bakıyorum...

@EfuL!m de milyon zararla iş yerini kapatan esnaflardan biri.
Ama onları konuşmaya fırsatı yok hükümet ve ortaklarının...
Çünkü neden?

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
Ben bu konuda o kadar doluyum ki şuraya bir kamyon serzeniş,sitem dökerim de yoruldum başedemiyorum devletin bencil tavırları ve halen esnafa 1500₺ yardım edeceğiz diye millete seslenişi beni çileden çıkarıyor .. Yahu ne 1500₺ si evladına harçlık mi veriyorsun kira 40.000₺ sen hangi deliği kapatacaksın o parayla . Öte yandan SSK ödemelerini devlet üstlenecekmiş miş aman Allah aşkına üstlenmeyin sonra piyasadan bire bin katarak isteyecekseniz üstlenmeyin efendiler ..
Evet mağdurum bende öyle böyle değil bildiğin parmakla gösterilen mekanda şuan yeller esiyor tonla maddi manevi emeğimiz gitti maalesef öyle seyrettiler ..
Asla hakkım devlet erkanına helal değildir ...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar