Foruma hoşgeldin 👋, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Genel kültür Akreb Burcu – Akrep / 24 Ekim – 22 Kasım

Placidus

FK Yorumcu
JkcUDD
Takım
jXd4NV
akrep-osmanli.jpg
Merih (Mars) gezegeniyle birlikte anılan akreb burcu, sabit halde bulunan ve akrebe benzeyen yıldız kümesini tanımlardı.

Merih gezegeni daima uğursuzlukla özdeşleştirilmişti. akreb burcunun fitne getirdiğine neredeyse şüphe yoktu.

Ay bu burçtayken kötülüklerden sakınmak gerekirdi.

Bu nedenle ay, akrep burcundayken sefere çıkmanın uğursuzluk getireceği düşünülürdü.

Ahmet Paşa bir şiirinde şu ifadeleri kullanmıştı:

Ey dil ruh u zülfün görüben terkimiz urma

Çıkma sefere k’oldu mehin menzili Akreb

“Ey gönül! (Sevgilinin) yanak ve saçlarını bir arada görüp yola koyulma; zira ay akrep burcundayken sefere çıkılmaz.”

Akrep cağnım Burcum benim ♥️ bu forumda burcunu en çok seven kişi benimdir sanırım 🙈:)

İtiraz ediyorum @Placidus neden diğer burçların karşısında başka terimleri de var akrep sadece akrep diye 😏 karşısında başka terim yok 😏

Bu burcun tesiri altında doğanlar Merih ( Mars ) yıldızının gizli ve esrarlı tesiri altındadırlar. Bu sebepten çalışkan insan sınıfına girerler. İdare ve tahammül kudretleri emsalsizdir. Kendi kendini yetiştirerek hayata hazırlayan çabasının karşılığını maddi ve manevi olarak alan kimselerdir.

İş ve uğraşlara başlama hususunda biraz geç karar verirler ama yapmaya karar verdiklerinde o işin nihayete ereceğinden şüphe edilmez ve olmuş sayılır.

Otoriterdirler ve konuşmaya başladıklarında kendilerinin dinlenmesini isterler ve bunda çoğu zaman başarılı olurlar hiddetli bir mizaca malik olup haksızlığa karşı taviz vermedikleri gibi teskin edilmesi zor olan karakter grubudur.

Derinden bağlandıkları gibi nefret ve öfkeleri ile karşılaşılmak istenilmez zira unutmamak ve affetmemek üzerine kurulu bir kinci yanları da vardır.

Evlilik yolunda birlikte olmak isteyen kişilerin bu burca karşı dikkat etmesi gereken en özel nokta ise izzet-i nefis konularıdır ki bu hususta yapılacak bir yanlış kişiyi kaybetmeye kadar gidebilir.

Sevgi hususunda ihtiras ve kuvvetli sadakatli olurlar buna istinaden aynı durumda ilgi ve alaka beklerler.

Not: Bilgiler hususunda İbrahim Hakkı Hazretlerinin Mârifetnâme isimli eserinden faydalandığımı belirterek zaman içerisinde farklı kaynaklardan da sağlam bilgi ve teyitler elde ettiğimde başlık içeriğini güncelleyeceğim. @Meva

Çok Teşekkürederim @Placidus :) konuyu takibe aldım :)

Akreb burcu gözlemci ve sezgisel yetenekleri yüksek olan şüpheci aynı zamanda ağzı sıkıdır. Kadınları cazibeli ve tutkulu olurlar. Erkekleri ise sahiplenici ve iddialı olurlar.

Su grubu burcudur rengi kırmızı ve siyahtır. Enerji veren baz elementi topaz olup temel enerji kaynağını düzenleyen ise safirdir.

Gök semada temsili Merih ( Mars ) olduğundan zaman zaman huysuz ve hırslı, sadık olurlar. Güneş burcu akreb iken ay burcu karakterine ani geçiş yapabilirler. Buna ay burcunun tesiri oldukça yüksektir bu nedenle karakteristik gözlem hususunda dikkat edilmeli ani kararlarla bu burca yaklaşılmamalıdır.

İyi - kötü dengesinde gel gitleri olan bu karakterler ziyadesi ile ılımlı ve anlaşılırdır. Önemli olan yaklaşım ve buna sebebiyet veren enerjinin gerçekçiliğidir.

@Placidus benim yukselenimde akrep öyle olunca farklı mı oluyor yorumlaman tam olarak yorumun nedir :)

@Placidus benim yukselenimde akrep öyle olunca farklı mı oluyor yorumlaman tam olarak yorumun nedir :)

Akrep - Akrep dengesini değerlendirmeye almak için doğum saati esas alınır zira 24 saat üzerinden ay burcu hesabı yapıldığında Saatin geceye veya gündüze denk gelen dilimindeki placidus ( hane - ev ) değeri önem arz etmektedir. 29 sayısı üzerinden yapılan değerlendirmelere göre ;

29 derece akrep burcu kriz içerisinde kriz burcudur. Buna ek olarak ay burcu derecesi de eklenince klasik akrep tabirinden farklı bir profil izlenir. Ve son olarak doğum anında yıldızların gökteki dizilimleri de mutlak tesir sahibidir.

Muhyiddin İbn Arabi'nin Mevâki'un Nucûm ( Yıldızların mevkii ) isimli eserinde bahsedilen hususlar buna gözlem ve izlem açısından imkanlar sunmaktadır.

Not : Mevâki'un Nucûm ( Yıldızların mevkii ) isimli eser şuan yayınlandığı gibi olmamakla beraber bizzat gaybı Allah bilir düstur ve edebi gereği Muhyiddin İbn Arabi tarafından bazı bölümleri değiştirilmiştir. Sırra vakıf olmak isteyen o ilme hakim olsun ve değişen yeri düzeltsin bakış açısıdır.

Yükselen burcunun doğum saatine göre belirlendiğini biliyorum zaten kendim belirlrmedim uzun zamandır burçlarla ilgilenen yengem yukselenimin de akrep olduğunu söyledi ara ara ondan burç yorumu alıyorum bide senin yorumunu dinlemek istedim teşekkür ederim:)

Yükselen burcunun doğum saatine göre belirlendiğini biliyorum zaten kendim belirlrmedim uzun zamandır burçlarla ilgilenen yengem yukselenimin de akrep olduğunu söyledi ara ara ondan burç yorumu alıyorum bide senin yorumunu dinlemek istedim teşekkür ederim:)

:) anladım aynı burcun 2 saati vardır gece ve gündüz olmak üzere yorumda buna göre değişkenlik gösterir o nedenle karakteristik bilgi veremiyorum şöyle düşünecek olursak düşen her kar tanesi birbirinden farklıdır burçlar ve insana etkileri de o şekildedir.

Husus isim esmasını da kapsayarak sayılar üzerinden okuma yapılması ile ince detaylarda bilgiler verilebilir. İsminizde ki değerler, sayılar gibi bilgilerin işlenmesi ile gerçek anlamda inana bilinecek bilgiye erişimi sağlar.

Benim bakış açım sanırım direk kişi analizi kısmı :) bu hususta detaycıyımdır gerçek veya gerçeğe yakın olmayan bilgiyi paylaşmayı sevmiyorum.

Bu aralar tercihlerde bulunmadan önce kararınızı iyi vermenizi, seçenekleri iyi değerlendirmenizi, gerek yoksa karar verme hususunda kendinize zaman tanımanızı, hassas olduğunuz bir konuda sıkıntı yaşamamanız adına gözlemci olarak kalmanızı ve taraf olmamanızı tavsiye edebilirim. :)

Tema özelleştirme sistemi

Bu menüden forum temasının bazı alanlarını kendinize özel olarak düzenleye bilirsiniz

• Geniş / Dar görünüm

Temanızı geniş yada dar olarak kullanmak için kullanabileceğiniz bir yapıyı kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Izgara görünümlü forum listesi

Forum listesindeki düzeni ızgara yada sıradan listeleme tarzındaki yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Resimli ızgara modu

Izgara forum listesinde resimleri açıp/kapatabileceğiniz yapının kontrolünü sağlayabilirsiniz.

Kenar çubuğunu kapat

Kenar çubuğunu kapatarak forumdaki kalabalık görünümde kurtulabilirsiniz.

Sabit kenar çubuğu

Kenar çubuğunu sabitleyerek daha kullanışlı ve erişiminizi kolaylaştırabilirsiniz.

Köşe kıvrımlarını kapat

Blokların köşelerinde bulunan kıvrımları kapatıp/açarak zevkinize göre kullanabilirsiniz.

• Zevkini yansıtan renk kombinasyonunu seç
    Arkaplan resimleri
    Renk geçişli arkaplanlar
Geri