Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Tartışma AKP ve CHP bu ülke için gelecek vaad ediyor mu?

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Biri 18 yıllık var olan ve iktidardan hiç düşmeyen parti.
Diğeri Cumhuriyetin kuruluşundan bu yana var olan bir parti...

İkisininde icraatleri ortada ve iktidara oynayan iki güçlü parti.

Sizce bu ülke bunlarla bir yere varır mı yoksa bu ülkeye yeni bürokratlar yeni vekiller ve yeni partiler mi lazım. Yeni bir akım?

Charismax

FK Üyesi
Ne demek Hiç mi yok ?
Web sitesi
forummeskeni.com
Burç
Balık
Hobim
Rap-Hiphop
İsim
Fatih
Meslek
Özel
DisPVx
Takım
O8yPI5
Ben samimi fikrimi söylüyim..
Akp artık bana siyasi gelmiyor ben parti olarakta görmüyorum.. çok kurumsal bir yapı gibi oluştu.. koç holding... zorlu holding sabancılar hani bunlar ülkenin teminatı gibidir ya sanki akp de öyle gibi.. ne gitsin bitsin istiyorum nede kalsın... bana değişik geliyor.. chp tam bir parti ama zihniyeti bana uymuyor.. bilmiyorum :D

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Bana göre ikiside kokuşmuş bürokratlar ve halk tabanından uzaklaşmış millet vekilleriyle bu ülkede halk için bişey yapamazlar. Ancak ideolojik tartışmalar çerçevesinde birbirlerine hakaret eder dururlar.
Hepsinin geçmişten günümüze sayelerinde eğitim sistemi berbat...
Ticaret yandaşlar için var...
Sağlık sisteminde hakkını yememek lazım akpartinin ciddi adımları oldu umarım kazanımları batırmaz.
Yollar duble yol oldu ama her sene sök tak yaparak halkın parası yandaş müteahhitlere peşkeş çekiliyor...

Ne bu iki partiden nede onların uzantısı olan ve mevcut hiç bir partiden gelecek adına ümitli değilim...

Kolonya

Yeni Üye
Her ikisi de aynı torna tezgahının ürünü. Bu kokuşmuş düzenin devamlılığını sağlamak adına politika üretmek dışında hiçbir iş yapmıyorlar. Aslında bunda eleştirecek bir yön de yok. Sınıfsal karakterleri gereği misyonlarını yerine getiriyorlar sadece. Tek farkları konjonktüre göre birinin bir adım daha öne çıkması. 1990’lardan 2000’lere kadar radikal siyasal islam rol çalarken, 2000’lerden bugüne kadar ılımlı siyasal islam rol alıyor. Yarın sıra CHP’ye geldiğinde o bayrağı devralacak ve sistemin devamlılığını sağlamak isteyecek. Sistem dediğimiz şey de sermaye sınıfının çıkarları doğrultusunda adımlar atılması ve buna karşın emekçilerin haklarının budanması. Tıpkı bugün azınlık bir grubun milyarlarca lira vergi borcu silinmesi, parası var diye yok pahasına halkın derelerinin madenlerinin, yeşil alanlarının satılması, gericileşmesi ve hatta zaman zaman militarist bir hale bürünmesi...

Vera

Yeni Üye
Burç
Boğa
Meslek
Boş Gezenin Boş Kalfası
DisPVx
Takım
jXd4NV
Ben ikisinde de gelecek görmüyorum Bence CHP başa geçerse ilk önce müslüman kesimle uğraşacak ,kapalı bayanlar üzerinden oynayacak oyunları yine yasaklar gelecek, özgürlüğümüz kısıtlanacak. Ve buna benzer şeyler

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kolonya, Maalesef bu sistemle sorunu olanlar her iki taraf tarafından vatan haini olarak yaftalanıyor.
Bu ülkede sistem eleştirisi yapmak neredeyse imkansız.
Sistem eleştirisi yüzünden şuan 4 dava ile uğraşıyorum.
Resmi tarih ve kemalist militarist ideoloji zaten başlı başına bir sorun...
Dediğin gibi eleştirecek bir yanlarında yok ama içimi rahatlatmak için açtım konuyu.
Bir iki güne gelip içimi rahatlatacam :)

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
Ne AKP de ne CHP de gelecek vaad etmiyor bunu anladık. Sizin çözümle ilgili düşünceleriniz neler. Yada bizler bireysel olarak ne yapabiliriz. Dünyada sizlerin düşüncelerine örnek olabilecek bir ülke yada yönetim var mı.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@NoktA,

Mevcut sistemlerin tamamı kokuşmuş.
Evet güzel yanı olanlar var ama genel olarak baktığımızda çoğu kokuşmuş.
Adalet merkezli bir devlet inşaa edilmelidir.
Dili dini ırkı ne olursa olsun asla dışlamayın kucaklayıcı ve halk için var olan bir sistem...

AKP tröllükte, CHP yalancılıkta neredeyse lisan üstü partiler...
Diğerlerinde bunlardan aşağı kalır yanı yok.
Yahu okadar kolay yalan söylüyorlar ki,...
İdeolojiniz çıkarlarınız batsın...
Çokmu zor insanlara hakketikleri değeri vermek, onlara yaşanabilir bir dünya kurmak.

Birbirniize hakaret etmekten ve ceplwrinçzi doldurmaktan bu halkı göremez olmuşsunuz...

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar