Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Bunu konuşalım '6'lı çete'&"Kirpi ikilemi" :)

müstahsen

FK Üyesi
Çok uzak diyarlarda bir köy varmış..Kışları sert, yazları sicak gecen bu köyde kadınlar yonetimi elinde bulunduruyormuuşş..:) Bunlara kimse sesini cikaramaz, soyledikleri kanun yerine gecermiş..Halktan aldıkları gücü, sınırsızca kullanır, diledikleri gibi karar alirlarmış..kimsede sesini cikaramazmiş..Dısardan gelen tehditlere ve saldırılara karşida, kenetlenir ve düşmanı bertaraf ederleermiişş..aylar gecmiş, yilar kovalımış...
Halk mutlu, yonetim musmutlu yaşar giderlermiş..taaakiiii..:)

9 köyden kovulan, özgür ve huysuz bir cocuk gelene kadar..Peki ne yapmış bu ihtiyar ve kendini begenmiş haylaz cocuk adam..:d Bir kirpi edasıyla oklarıni nuktedan bir şekilde yonetime ve cevresindekilere fırlatmaya başlamış..:) Tabi 6'lı çete boş dururmu, voltran'ı oluşturarak bu yabanci tehdidi bertaraf etme yoluna gitmişler 'ic gucleri' kullanarak..
Neyse uzatmayım hikayeyi efem..:)
Ve boylece herkesin gozu onunde yabancinin başına corap ormüsler, sesini solugunu kısmen kesmişler, Ramazan ayı ile birlikte bir sulh saglanmış olsada, huylu huyundan vazgecmez misali Hak arayışına ve 6'lı çeteye meydan okumalar devam edecek diyerek pes etmemiiş..Tek başına direnişe devam edecekmiş..Bu yolda mefta olacagini bile bilee..:)
20220415_114631.jpg
Fotograftakiler..
En ondeki Efulim; çetenin lideri..magrur, onurlu ve dikbaşlı..
Hemen soldaki Dolunay; Mesleginin verdigi yıpranmişlık, hayatın yorgunlugu..
Yanyana olanlar Asya ve Sakil; Birbiriyle daha uyumlu ve tripci kiskanc tipler..
En sondaki Dil-figar; en son assolistler sahne alir, yeter ki siz şarkıyı soyleyin..
Eeee..peki Meva nerde; sarı papatyalar..:) Toparlayici olsada,cete icin gozunu budaktan sakınmaz..
Son olarak Qasem'e; yukaridaki puf ciceklerini; nefesinin son demine kadar 'üfffffffffffff' diyerek puuflama gorevini layıkiyla yerine getirmen dilegiyle..:d

Notumsu; Asıl mesele Arthur Schopenhauer'ın 1800 lü yıllarda yazmış oldugu 'kirpi ikilemi' denklemini 6'lı cete ile bagdaştirip forum genelinde konuşmaya calismak..Şimdi müsadenizle..
Kirpileri sevin...:)

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Dil-figar sen arkadan kıs kıs gül, geçen bana çaya geldiğinde neler dediğini söylim mi :) Müstahsen aslında ölü dediğini unutmadım hala :)

Müstahsen sen geldiğinden beri bunlar bana çaya yada kehve içmeye seni çekiştirmek için geliyor, Hele Efulim neredeyse her gece kahve içmeye seni çekiştirmeye bana geliyor. Hiç demedin mi akşamları bu niye zaman bulamıyor. Senin dedikodudan zaman kalmıyor :)

Meva

Haber Editörü
🦋Kendi Dünyasında🦋
Burç
Akrep
Memleket
Siirt
lIr3ry
@müstahsen çok dikenli olsalar da kirpileri çok severim çok sevimliler :) eğer bir liderimiz olacaksa doğru tespit Efulim'i seçerdik derleyip toplayan bir kişiliğe sahip liderlik ona çok yakışır ve benim için söylediklerinde doğru onlar için gözümü budaktan sakınmam... :) çete üyelerini çok seviyorum :)

SiyahSancaktaR

FK Üyesi
Ceddi Osmanlı
Burç
Yengeç
JkcUDD

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar