Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Önemli 12 Kasımda Ne Olacak

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
Son iki saat tedirgin bekledim,hatta bir ara uyumak istedim.:D son beş dakika arkadaşı aradım,karşılıklı gülmüştük fkhaha8
son saniye siren sesi bekledim onu da duymadim,ahaberi açmıştım.uyari vermeye başlayınca çöküp kapandım ve hayata tutundum.:D

Dil-figar

FK Editör
FK Yarışmacı
🍀🐞
Burç
Aslan
Memleket
Trabzon
AodL3W
Takım
CNBHo3
AFAD Başkanı: Telefon bildirimleri konusunda bu haliyle sistemin çok da verimli çalışmadığı anlaşılıyor. Gerçek bir deprem anında 2 dakikalık bir gecikmede can kaybı artabilir.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Burada uyarı sistemi mükemmel kullanılıyor. Mesela yağmur başlamadan yağmur yağacağını ve şimşek, fırtınaya karşı dikat edilmesi geldiği uyarısı telefonlara gelir. Sistem mükemmel işliyor

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry
Valla açıkcası umrumda değil tatbikat vaktim dolduysa ecelim geldiyse nerde olursam olayım ister deprem olsun ister sel farketmiyor göçüp gidersin bizim insanımız hakediyor rabbim esirgemesin dahada olsun olsunki ALLAH ( CELLE - CELALUH ) akıllarına gelsin..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kadir53, senin umrumda olmayabilir ama insanlar için bela musibet istemek Müslümanın kimlik ve kişiliği ile uyuşmaz. İnsanların yaşam biçimini tercihlerini sevmeyebilirsin, Allahın onlara verdiği bir hayat bu. Allahın verdiği hayatı nasıl yaşarlarsa bu onların sorunu. Mükafatınıd cezasınıda veren Allahtır. Müslüman tedbir alır kendini akışa bırakmaz. Kendine gel Müslüman

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry

@Qasem, Hocam ben oraya ne yazdım anlamadın galiba vaktin dolduysa ecelin geldiyse tedbir alsan ne olur almasan ne olur o ölüm haktır gelicek durduramazsın bizim insanımız başına büyük bir musibet bela gelmedikçe Rabbimizi unutuyorlar Yüce rabbimde hatırlatıyor Hz.Cebrail Aleyhisselam Afetlerden Sorumlu Melektir Demekki Cenab-ı hakkın var bildiği ki o afet geliyor adı üstünde doğal afet haktan geliyor ALLAH insanoğlunu secde edip kulluk yapsınlar diye yarattı başıboş işler için değil ...

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kadir53, vaden gelmişse ölürsün amenne ama orada halka musibeti hak görmüşsün yanlış olan bu. Doğal olaylara da senşn gibi bakmıyorum haliyle Yaradılışada aynı bakmıyoruz.

Ama insanlar için hak ediyorlar tabiri ağır bir tabir. Ya hak eden onlar değilde biz isek?

Kadir53

Aktif Üye
FK Üyesi
Osmanlı Torunu
Burç
Koç
Memleket
Rize / Çayeli
lIr3ry

@Qasem, Saygı değer abim hakediyorsak ağzımı açmam yeminle benden daha bilgilisin bu konuda hemde çok lut kavmine bir bakalım istersen helak oldular değilmi o kavimde haketmeyenlerde vardı ama hepsi bir gecede helak oldular..

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Kadir53, Abim karar Allahın. Bir kavim sapıtmışsa bize hidayet istemek çaba göstermek düşer. Dua eder çaba gösteririz. Bela istemek acizlerin işi. Peygamberin taifte nasıl karşılandığını unuttun mu? Allah ne diyor peygamber için, usvetul hasene. O hep hidayet istedi onlar için mücadele etti. Peygamberde bizim için güzel örnekler vardır.
Kızdığında hidayet dile, bela değil :)

Yeşil sarık

FK Yazar
Mütefekkir
Duha
Hobim
Okumak
İsim
Murat
Meslek
Talebe
Memleket
Konya
Konuşmalarınıza istinaden Bir Hacı Abimizin İşyerindeki bu kıta geldi Aklıma ,
Kuldan bela Gelmez Hak yazmadıkça,Hak Bela Yazmaz Kul azmadikca.
@Qasem ve @Kadir53
İkinizinde Sözleri Haktır.
Bela ve musibetler üzerimize geliyorsa Elbetdeki bizim Günah ve hatalarimizdan dolayıdır, Belayı istemek elbetdeki Er kişinin isteyecigi birşey değildir, Lakin Çevremizdeki belayı Def etmek Er kişi ister,
Bu konuda Kadir 53 Arkadaş ortam ve çevredeki rahatsızlığını Dile getirmek istedi ,ne yazık ki aynı fikir ve dúşüncedeyim,Cehennemin Ateşi ni Çevremizde Ailemizde ensemizde hissediyoruz ,Allah Muhafaza buyursun.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
@Murat, demekki daha çok çabalamamız gerekiyor. Ateşin bizi çembere alması oturup ağlamamızı gerekli kılmıyor. Çember yarılmalı, yeise düşmek Müslüman işi değildir. Eğer bela istemeye başladıysa yeis kapımızı çalmış demektir.
Merhum seyid kutubun Bela ve imtihan eserinde Müslümanın her ortam ve şartta mücadeleyi elden bırakmaması gerektiğini gerekirse daha yüksek sesle haykırması gerektiğini söyler. Demek ki sesimiz iyi çıkmıyor.

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar