Foruma hoş geldin, Ziyaretçi

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Düşünce Platformumuza Hoşgeldiniz!

Düşünce Platformumuz bilgi ve düşüncenin en özgür adresidir!
Güne, gündeme ve yarınlara dair söyleyeceğim var diyenlerin, günlük koşuşturmaca içerisinde zihin jimnastiği yapmak isteyenlerin özgürlük meşalesi ~ FORUM KALEMİ ~

Biliyor musun? En çok kredi kartı kullanan ülkeler

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
🔎 En çok kredi kartı kullanan ülkeleri araştırdık.

💳 Kanadalıların %82'si, İsraillilerin %79'u kredi kartı kullanıyor. Türkiye'de ise kredi kartı kullanan kişilerin oranı %32.

20240414_225726.md.jpg

Olmayabilir

Aktif Üye
2008 de ödemede zorlandığımız dönemde aradığımızda tamamını ödeyemeyeceğimizi şu kadar mikatarını ödesek olurmu dediğimizde birileri belki hadi canım inanmam diyebilir karşıdaki bayanın tamamını ödemek zorundasınız "bizler yasal tefeciyiz" biraz sonrasında ise başka bir kişi tarafından az önceki konuşma için özür dileriz dilediğiniz miktarda ödeme yapabileceğimizi söylemesi dün gibi aklımızda

AsyA

Forum Kalemi
Öylesine...
@EfuL!m, biz kredi kartı kullanmıyoruz :)
Annem bu konuda çok katı. İyi ki öyleymiş diyorum. Bir yazı okumuştum.
Adamın biri berbere gitmiş saçını kestirmiş 50 lira vermiş. Berber bakkala gitmiş alışveriş yapmış 50 lirayı bakkala vermiş. Bakkal mal almış 50 lirayı pazarlamacıya vermiş.
Adamın biri yine berbere gitmiş kredi kartından 50 lira çektirmiş. Berber bakkala gitmiş kredi kartında 45 liraya düşmüş. Bakkal mal almış kredi kartında para 40 liraya düşmüş. Derken kredi kartından yapılan harcamada para bitmiş.
Tabi biraz abartı var ama mesaj çok açık.
Annem iyi ki bu konuda katıymış. Zorlukları yok mu elbet var. Mesela dişim ağrıyor doktora gitmek için parayı bekledim. Gidince verebildiğim kadarını verip bana gün bağışlaması için rica edeceğim. Kalanını gelecek ay vereceğim. Dişçi gün bağışlamazsa borç alacağız yada tedavi için gelecek ayı bekleyeceğiz :)

EfuL!m

FK Admine
𝓗𝓾̈𝔃𝓾̈𝓷 𝓟𝓻𝓮𝓷𝓼𝓮𝓼𝓲™️
@AsyA, Aslında zorlukları yok valide sultan en doğrusu olan eskilerimizin yolundan yürüyen zümreden ellerinden öpüyorum. Gel gelelim masrafları nakitler ile tamamlayamadıgımız aşikâr fakat biz yine eski dostların yaptığı gibi maslahat borç alıp işimizi gördüğümüzde söz verdiğimiz gün ödemesini yaparsak inan ne huzursuzluk ne de o kötü vicdan eahatsızlıgı kalmayacak. Bu durumda hayatımıza giren bankaya borçlu olmaktansa selamım sabahım olan yakinime borçlu olmam daha evla gibi. Şimdi diyeceksin ki “kim kime borç veriyor “ yerden göğe kadar haklısın cevap “yok denecek kadar az”.
Rahmetli babacığımın eski Unkapanı toptancı sitesinde deposu vardı adalar dahil tüm İstanbul semtlerine toptan mal gönderirdi. Sonraları Çengelköy ile unkapanı arası bilenler bilir deniz aşırı ve uzaktır keza yaş ilerlemişti yoruldu babacım. Çengelköy’de işi biraz perakende ile devam ettirme kararı alıp bir gıda pazarı açmişti. Şimdi bizene nereden icap etti diyebilirsiniz sadete geleceğim. Babacım orayı açtığı vakitlerde kredi kartları yoktu sadece senetle çalişilirdi ki babam o kadar güzel ticaret kafasına sahipti ki senetle de çalişmazdı nakit çalişirdi. Velhasıl babacım alın teri ve sadece kazancıyla ardı ardına 3 düğün yaptı ve her biri yemekli ve kusursuzdu. Ve babacım hiç zorlanmadı çünkü bakiyesinde hiç haram ve sokağından geçmediği banka parası yoktu.
Gün geldi sevgili abicigim iş yerine ve babacığımın aklına kredi kartını soktu ve istemeseler de abim bulaştırmıştı ve bankalarla yolları kesişti ve o günden sonra babam borçla tanıştı.
Anlatımımdan gayem birebir an be an yaşayan bir kardeşiniz olarak mümkün olduğu kadar ölüm kalım meselesi olmadığı sürece aman diyim uzak durun ya da asla kazancınızın üstünde limit tayin etmeyin.

Qasem

FK Üye
🌿🌼
Web sitesi
forumkalemi.com
Burç
Akrep
İsim
Murat
lIr3ry
Kullananlar düşünsün...
Eskiden kullanıyordum. Demek ki beni düşmüşler :)

aguman

FK Yorumcu
Gerçekten pişmanlık helal hazancı baltalıyor ..

@Qasem ustamın dediği gibi bende kullahmıyorum al gülüm ver gülüm kafam rahat yoksa yemiyorum..

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın yada üye olun!

Forumdan daha fazla yararlanmak için giriş yapın veya kayıt olun!

Kayıt ol

Forumda bir hesap oluşturmak tamamen ücretsizdir.

Şimdi kayıt ol
Giriş yap

Eğer bir hesabınız var ise lütfen giriş yapın

Giriş yap

Tema düzenleyici

Tema özelletirmeleri

Grafik arka planlar

Granit arka planlar